Milesi vékonylazúrA Milesi XGT vékonylazúrok elsősorban a nem mérettartó kültéri faanyagok kezelésére ajánlott. (pl. kerítés, pergola, gerenda, ablakok, ajtók, kerti pad, lambéria, stb.) Tulajdonságai közé tartozik hogy megfelelő felhordás mellett megőrzi a fa természetes hatását, meghagyja erezetét nem képezve réteget a fafelület tetején.
Fő jellemzője, hogy a fába beszívódik – szemben a vastaglazúrokkal –, és a felületen vékony viaszos filmréteget képez, ezért nem gátolja az esetleges repedéseken vagy bütüfelületeken keresztül a fa belsejébe szívódó nedvesség szabad kipárolgását. A repedésre hajlamos elemeket a lehető legnagyobb mértékben ki kell szárítani lazúrozás előtt. Az új repedések nyers fafelületeit rövid időn belül kezeljék át.
Előnyei hogy abszolút nem igényel külön alapozót hiszen a lazúr tartalmaz minden olyan anyagot mely a favédelem szempontjából szükséges: gombavédelem a kártevők ellen, UV védelem a hosszan tartó színhatásért, a viaszos hatás pedig a vízvédelmet adja a faanyagunknak. Egyszerű felhasználás, maximális védelem
. Maximálisan színtartóak, és biocidtartalmuknak köszönhetően megvédik a faanyagot a különböző gombáktól.
Főbb jellemzők:- anyagszükséglet: kb. 0,1 liter/m2/réteg Alkalmazási terület: Kültér
- Alkalmas felhordási eljárás: Ecsettel két rétegben. Rétegek között finom csiszolás szükséges
- Szín: douglas
- Ajánlott rétegszám: 2
- Komponensek száma: 1
- Száradás: normál klímán 4-8 óra
- Higítás: Kizárólag XHC 6-tal
- Oldhatóság: Vizesbázisú
- Szavatosság: 18 hónap
- Fényesség: Selyemmatt
- Fényesség glossban: 20 gloss
- Fafajták: Akác, Borovi fenyő, Egyéb, Lucfenyő, Meranti, Tölgy
Felhasználás előtt a terméket alaposan keverje fel és végezzen próbafestést! A felhasználásra szánt termékekbõl próbafestést kell végezni a tényleges felhasználási eljárással megeggyezõ módon. A próbafelület elkészítése a felhasználó érdeke és felelõsége. A próbafestés elmulasztásából eredõ károk kizárólag a felhasználót terhelik!
Felület előkészítése: Nem fixálódó faanyagvédőszerrel kezelt faanyag impregnálására nem használható. A felületeket (még a gyalultat is) előzetesen keményfát 80-as, puhafát 100-as csiszolópapírral meg kell csiszolni és le kell portalanítani.
vizes vékonylazúr általános jellemzői:Vízben oldott vékonylazúrok megfelelő mennyiségben tartalmaznak biocid hatású anyagot, annak érdekében, hogy a kezelt faanyagokat korlátozott ideig megvédje a gombák okozta elszíneződéstől, károsodástól. Csak megfelelő mennyiségű színezéket tartalmazó vékonylazúr biztosít megfelelő szűrőhatást a nap káros UV-sugaraival szemben. A megfelelő pigmentarány megőrzése érdekében a halványabb pácokat minimálisan, míg a sötétebb pácokat akár 20-30%-kal tovább lehet hígítani a megfelelő színárnyalat elérésének érdekében. A vékonylazúrokat két rétegben kell faanyagra felhordani. Ecseteléssel vagy hengerléssel könnyen feljuttathatók a fafelületekre. Önmagukban is jó védelmet nyújtanak. Fokozott csapadékhatásnak kitett szerkezeteket érdemes előzetesen fixálódó faanyagvédőszerrel kezelni.
A viaszos vékonylazúr kifejezetten ecseteléshez kialakított termék. Könnyen felhasználható, 2 réteg felhordásával megfelelő védelem biztosítható a faanyagnak. Viaszos hatásának köszönhetően a bevonat vízlepergető hatású.
Felhasználása:
1. a faanyag elkészítése 80/100-as csiszolópapírral vagy vászonnal
2. XGT 6 . . . vékonylazúr felhordása lazúr-ecsettel (~0,1 lit./m2) (száradás: 20 °C-os hŐmérsékleten 3–4 óra)
3. enyhe csiszolás, pl. 150-es szemcsefinomságú csiszolószivaccsal, vagy 240-280 finomságú csiszolópapírral, vagy vászonnal
4. XGT 6 . . . vékonylazúr felhordása lazúr-ecsettel (~0,1 lit./m2) (száradás: 20 °C-os hőmérsékleten 4–6 óra) (Az XGT vékonylazúrok kizárólag XHC 6-tal hígíthatók!)
Javasolt felújítás: Saját anyagával, az igénybevételtől függően 2–3 évente (enyhe csiszolást követen) 30-80% XHC 6-tal meghígítva, elkerülendő a színek lemélyülését.